086-44247480
09181664200

ایزوگام فویلدار

معرفی محصول :

عایق رطوبتی ایزوگام فویلدار نوعی عایق متشکل از قیر و الیاف مصنوعی است که با گرما بربستر بام و سازه های مختلف چسبیده میشود و از نفوذ آب و نم و رطوبت به محیط زیر خود جلوگیری می کند.

عمر مفید این محصول بطور میانگین ۱۰ سال بوده و عوامل مختلف از جمله شرایط محیطی و نحوه استفاده از سازه و مواد مصرفی در تولید نیز براین زمان تاثیر بسزایی خواهند داشت.

لایه های تشکیل دهنده محصول :

مواد تشکیل دهنده ایزوگام فویلدار عبارتند از :

·       فویل آلومینیوم  Aluminum Foil

·       بافت تیشو Tissue

·       پلی استر Polyester

·       مواد افزودنی پلیمری مخصوص ایزوگام سایه گستر

·       لایه پلی اتیلن Polyethylene Film

موارد کاربرد :

این محصول بدلیل سبکی و مقاومت بالا به تنهایی یک عایق رطوبتی کامل بوده و دارای کاربری های مختلف  میباشد. از جمله موارد استفاده این محصول میتوان موارد زیر را ذکر نمود :

·       ایزولاسیون بام ساختمان

·       استخرها و مخازن آب

·       تونل ها

·       کانال های آبیاری

·       سرویسهای بهداشتی

·       سردخانه ها

·       سدها

·       باند فرودگاه

·       مراکز پرورش دام و طیور

·       و …

فرآیند تولید محصول :

تولید این محصول در کارخانجات تولیدی و با ماشین آلات ویژ صورت میگیرد. ابتدا لایه های تیشو و پلی استر وارد تشتک قیر شده و سپس با مواد پلیمری یا قیر دمیده آغشته میگردد. در این قسمت ضخامت لایه توسط غلطک خروجی تشتک تنظیم شده و پس از این مرحله ورق آلومینیوم به لایه آغشته به مواد چسبیده و وارد تشت آب میشود که در این مرحله با عبور لایه از چند غلطک و طی کردن مسیر در مجاورت آب باعث سرد شدن آن میگردد. در مرحله بعد فیلم پلی اتیلن (پلاستیک پشته) به لایه اضافه شده و لایه ایزوگام وارد آسانسور ذخیره سازی و یا رزرو میگردد. قسمت آسانسور باعث ذخیره سازی موقت ایزوگام و جلوگیری از توقف خط میشود. همچنین در این مرحله فن های خشک کن باعث خشک کردن سطح ایزوگام از رطوبت ناشی از تشت آب میشوند. در مرحله پایانی ایزوگام وارد قسمت رول کن شده و حول میله ای استوانه ای به طول ۱۰ متر رول گردیده و برش میخورد و پس از نصب لیبل توسط اپراتور از دستگاه خارج و پس از توزین آماده بارگیری میگردد. توزین ایزوگام بمنظور کنترل ضخامت لایه و درصورت نیاز تنظیم خروجی تشتک قیر میباشد. وزن معمول هر رول از این محصول ۴۰ کیلوگرم است.

خواص محصول  :

این محصول بدلیل دارا بودن لایه فویل آلومینیومی باعث میگردد تا از تابش مستقیم آفتاب به مواد پلیمری جلوگیری و سبب طول عمر محصول گردد . این نوع ایزوگام مناسب محل های پر تردد میباشد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :